00 48 607 200 200

REZERWACJA
Holiday Poland Cheap Holiday in Poland Lower Silesia Holiday

Jazda konna dla dzieci i rodziców

POKOCHAJ KUCE ISLANDZKIE - ZARÓWNO DLA POCZĄTKUJĄCYCH JAK I ZAAWANSOWANYCH JEŹDŹCÓW

Horse ridingNa Dolnym Śląsku można znaleźć setki stadnin koni, ale tylko jedna w Polsce posiada konie rasy Islandzkiej. Punktur to centrum jeździeckie, bardzo blisko Lwówka Śląskiego. Właściciele mają przeszło trzydziestoletnie doświadczenie z pracą z końmi tej rasy i wiedzą o nich wszystko. Konie Islandzkie mają łagodny charakter i przyjazny temperament. Dorastają na wielkich pastwiskach, co daje im społeczne umiejętności na całe życie.  Nie musisz być dobrym jeźdźcem bo każdy może poprzestać na nauce jazdy na poziomie rekreacyjnym. Właściciele stadniny stawiają sobie za cel nauczenie prawidłowego dosiadu oraz radości z jazdy w przepięknych terenach Doliny Bobru.

 http://punktur.pl/

Radomicach organizowane są rajdy konne, które prowadzone są przez wykwalifikowanych przodowników górskiej turystyki jeździeckiej. Zachodnio-południowy kraniec Polski obfituje w liczne jeszcze dzikie i mało znane tereny. Z odludziem większość osób kojarzy Bieszczady.Tymczasem wędrując przez Góry Izerskie lub Rudawy Janowickie często zdarza się, że nie spotkamy tu żadnego turysty przez cały dzień. Do najczęstszych celów rajdów konnych zaliczyć można oprócz wyżej wymienionych: Park Krajobrazowy Doliny Bobru, Góry Kaczawskie oraz Karkonosze. W okolicy istnieje jeszcze wiele kilometrów nieutwardzonych dróg polnych oraz duktów leśnych, które doskonale nadają się do turystyki jeździeckiej. Trasy rajdów właściciele starają się planować tak, aby przy okazji zwiedzić i zapoznać uczestników z historią wielu ciekawych i po części zapomnianych już miejsc regionu. W czasie dłuższych rajdów często jeździ się po drogach i bezdrożach, które są, odkrywane na nowo. Zdarza się, że znajduje się wygodne miejsca noclegowe, ale można też nigdzie nie trafić, spędzając noc w namiocie, przy ognisku, z pasącymi się wokoło końmi. Warto więc wybrać się na rajd konny nie tylko dla samej przejażdżki na koniu, ale także, aby przeżyć jedyną w swoim rodzaju przygodę, zobaczyć wiele ciekawych miejsc aby choćby na pewien czas powrócić do świata natury.

http://www.radomice.eu/rajdykonne/index.php

Zapraszamy również serdecznie do Wojciechowa, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. W zależności od wieku i umiejętności instruktorzy dobiorą dla każdego odpowiedniego konia. Wszystkie jazdy odbywają się w obecności instruktora. Dodatkowo każdy jeźdźec będzie uczył się pielęgnacji, siodłania oraz odpowiedniego zachowania przy zwierzętach, tak aby mógł traktować jazdę konną z pasją.

http://www.agrokonie.ugu.pl/

Więcej informacji

Szlaki konne

http://www.goryizerskie.pl/?file=art&art_id=1424

Czas dojazdu z Gościńca Pod Zielonym Jajem  do powyższych stadnin koni - poniżej pół godziny