00 48 607 200 200

REZERWACJA
Holiday Poland Cheap Holiday in Poland Lower Silesia Holiday

Sami Swoi – Festwal Filmów Komediowych

Festiwal Filmowy "Sami Swoi" w Lubomierzu

Film FestivalFestiwal Filmowy "Sami Swoi" w Lubomierzu poświęcony jest popularnym filmom polskiego kina z dawnych lat, do których chętnie wszyscy wracamy. Rozpoczyna się w drugi weekend sierpnia i trwa przez trzy dni. Spokojne miasteczko traci swój codzienny, cichy charakter i zmienia się w tętniącą spektakularnym życiem, wakacyjną stolicę polskiej komedii filmowej. Na lubomierski festiwal zjeżdżają tłumy gości. Twórcy kina, gwiazdy ekranu i artyści z innych obszarów sztuki oraz ich wielbiciele, amatorzy nietuzinkowych wrażeń i dobrej zabawy spotykają się w pięknej scenerii znanej z wielu filmowych obrazów. I wspólnie celebrują jedyne w swoim rodzaju święto wielkiego świata kina będące jednocześnie świętem maleńkiego miasteczka, którego współczesne dzieje mają ważne wątki filmowe.

O fenomenie tego wydarzenia decyduje nie tylko niezwykły urok miejsca i prawdziwie swojska atmosfera jedynego w swoim rodzaju spotkania. Szczególna wartość festiwalu płynie z jego wielowymiarowości. Huczna zabawa na ulicach kameralnego miasteczka z bukietem festynowych atrakcji łączy się tu z prawdziwie filmowym wydarzeniem, którego głównymi bohaterami są polskie kino i jego twórcy.
Na festiwalu można obejrzeć takie klasyki jak między innymi "Sami Swoi" (reż. Sylwester Chęciński, 1967), "Krzyż Walecznych" (reż. Kazimierz Kutz , 1958), "Rejs" (reż. Marek Piwowski , 1970), "Zakład" (reż.Teresa Kotlarczyk, 1990), i "Giuseppe w Warszawie" (reż. Stanisław Lenartowicz, 1964).
Odbywają się tutaj konkursy, warsztaty fotograficzne, spotkania z aktorami i oczywiście koncerty. Są targi producentów żywności i ogródki piwne. Wieczorem na głównym placu miasta odbywają się darmowe koncerty artystów zarówno polskich, jak i zagranicznych.

Lubomierz znajduje się zaledwie 20 minut od naszego gościńca  - możemy zorganizować transport i przewodnika dla naszych Gości.

więcej informacji tutaj