Klimatyczne noclegi w górach - Kotlina Jeleniogórska

Kotlina Jeleniogórska to piękny obszar położony na terenie Dolnego Śląska, który jest niezwykle atrakcyjnym turystycznie terenem. To miejsce idealne na zimowe spacery po górach, a jednocześnie wspaniałe na rodzinne wędrowanie w słoneczne dni. Dzięki takiej różnorodności, praktycznie każdy miłośnik spędzania czasu na świeżym powietrzu znajdzie tutaj coś dla siebie. Kotlina Jeleniogórska to miejsce idealne na leśne wędrówki czy jazdę na rowerze. Fani bardziej aktywnego wypoczynku mogą pokusić się o spływ kajakiem po rzece Bóbr czy uprawianie wspinaczki skałkowej. Dodatkową atrakcję stanowi to, że kotlina otoczona jest z czterech stron pasmami górskimi: Karkonoszami, Górami Izerskimi, Górami Kaczawskimi oraz Rudawami Janowickimi. Nie bez powodu Jelenia Góra nazywana jest Perłą Karkonoszy. To właśnie z tego miejsca rozciąga się niesamowity widok na całe pasmo górskie. W samym mieście jest kilka punktów widokowych, które ukazują Karkonosze z zupełnie innej perspektywy. Warto pospacerować po mieście i znaleźć swój ulubiony widok. W miejscowości znajduje się także uzdrowiskowa dzielnica Cieplice Śląskie-Zdrój. To pięknie położona, w okolicach dwóch parków, zabytkowa część miasta. Znaleźć tutaj można zabytkowe basen Uzdrowiskowe, które zapraszają do kąpieli w wodach zdrojowych czy atrakcje dla rodzin z dziećmi w Termach Cieplickich.

Dolina Pałaców i Ogrodów

Miłośnicy pięknych widoków i zwiedzania zabytkowych zamków i pałaców muszą odwiedzić Kotlinę Jeleniogórską, która nie bez powodu nazywana jest Polską Doliną Loary. Na jej terenie znajduje się kilkanaście obiektów pałacowych do zwiedzania w przepięknym klimacie. Każdy inny, niepowtarzalny. Większość położona jest w malowniczych krainach, parkach krajobrazowych z niesamowitymi widokami, dzięki czemu to idealne miejsca na całodniowe wycieczki w cudownym klimacie.

Klimatyczny nocleg dopełnieniem wycieczki

A gdyby tak, dało się przedłużyć ten klimat zaczarowanych miejsc na dłużej? Pensjonat Pod Zielonym Jajem to miejsce, które wygląda, jakby zatrzymał się tam czas. Niech nie zmyli was jednak jego rustykalny klimat. Gospodarze dbają o to, aby zachować harmonię pomiędzy nowoczesnymi standardami, a klimatycznym wnętrzem. I znakomicie im to wychodzi. To prawdziwa enklawa, z której bije ciepła aura. Wewnątrz do dyspozycji gości jest dwanaście, różnorodnych pokoi, z których każdy ma swój styl. Kiedyś, nazwany byłby po prostu pięknym gospodarstwem agroturystycznym, dzisiaj spokojnie można przyczepić mu łatkę hotelu butikowego o niezwykłym klimacie. Nocleg w Sudetach, w apartamencie w pobliżu Kotliny Jeleniogórskiej to świetna baza wypadowa dla tych, którzy planują zwiedzanie okolicy i spokojne miejsce dla osób szukających wypoczynku. Zapraszamy do spokojnego miejsca na wakacje w Polsce!

Tel. 00 48 (0) 607 200 200 email:  gosciniec@podzielonymjajem.pl

Miejsce inne niż wszystkie ...

Kontakt


Gościniec Pod Zielonym Jajem
59600 Lwówek Śląski,
Płóczki Górne 102,
gosciniec@podzielonymjajem.pl, tel.: 00 48 607 200 200

Dla użytkowników GPSa:
deg° min' sec.dd" N51°05'15,56" E15°32'03,57"
deg° min.dddd ' N51°05,2593' E15°32,0594'
deg.dddddd° N51,087655° E15,534323°

Zapraszamy ...

Nasi przyjaciele:


Manufaktura Bolesławiecka
Studio Borowski w Tomaszowie Bolesławieckim
Studniska Horse Centrum
Stadnina Punktur