Spokojne miejsce na wakacje w Polsce


Poszukując wymarzonego miejsca na wakacje z dala od ludzi warto sprawdzić, co ma nam do zaoferowania magiczny świat Dolnego Śląska. To spokojne miejsce na wakacje w Polsce, podczas których z pewnością nie będziemy się nudzić. Obok turystyki górskiej Pogórze Izerskie u stóp Sudetów Zachodnich oferuje nam mnóstwo atrakcji:

 • zabytki,
 • szlaki dla turystyki pieszej, rowerowej i konnej,
 • offroad po malowniczych bezdrożach,
 • spływy kajakowe i pontonowe,
 • wypoczynek nad wodą (zalewy Pilchowicki i Złotnicki),
 • sąsiedztwo stadniny koni islandzkich punktur,
 • stok narciarski z najnowocześniejszą w Polsce koleją gondolową (Stok Izerski w Świeradowie Zdrój).
 • Sąsiedztwo Term Cieplickich.

Co ważne, wymienione atrakcje pozostają w zasięgu ręki, podczas gdy my możemy cieszyć się ciszą i spokojem w malowniczo zlokalizowanym Gościńcu Pod Zielonym Jajem w zielonej dolinie pod Lwówkiem Śląskim. Gościniec powstał w pieczołowicie odrestaurowanym dwustuletnim domu szachulcowym, czemu zawdzięcza cudowny klimat i niepowtarzalny charakter. Jest to ciche i spokojne miejsce oferujące odpoczynek od zgiełku miasta, a zarazem dostęp do licznych i zróżnicowanych aktywności, z oferty których możemy wybierać wedle uznania.

A dla tych z nas, którzy nie mają ochoty na zwiedzanie zabytków czy korzystanie z okolicznych atrakcji czeka zielona i malownicza przestrzeń wokół gościńca. Możemy się tu napić kawy w ciepłych promieniach słońca lub zanurzyć w ulubionej lekturze.

Ciche miejsca w Polsce na wakacje nie są wcale nudne

Turystów, którzy podczas urlopu chcą odpocząć od codziennej rutyny oraz zgiełku miasta zapraszamy do Dolnego Śląska. Tutaj nie natkniecie się na tłumy plażowiczów, ani ogromne hotele z setkami pokoi. Zamiast tego oferujemy bliskość natury i szeroki wachlarz ciekawych miejsc do zobaczenia… Jednym z nich jest z pewnością Zamek Chojnik, którego Kasztelan zasłynął z nietuzinkowego sposobu bycia i wciągających turystów opowieści. Kolejnym jest Zamek Grodziec i oferowane w ramach obiektu liczne atrakcje dla turystów. Goście na Zamku Grodziec mogą się spodziewać m.in. tajemniczych skarbów, spotkań z duchami oraz dań kuchni regionalnej. Na zamku nierzadko organizowane są również turnieje rycerskie. Na uwagę miłośników zabytków zasługuje oczywiście:

 • Zamek i Pałac Lenno (najstarszy polski murowany zamek),
 • Książęca Wieża w Siedlęcinie,
 • Świątynia Pokoju w Jaworze (największa drewniana budowla o funkcjach religijnych na świecie, obiekt wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO),
 • Zamek Bolków,
 • Zamek Czocha,
 • Starówka w Goerlitz (najbardziej wysuniętego na wschód miasta Niemiec).

Wakacje z dala od ludzi – poznaj zalety urlopu w hotelu butikowym

Dla wielu z nas zakwaterowanie w dużym i hałaśliwym hotelu to jeden z wakacyjnych koszmarów… Możemy go uniknąć wybierając ustronny hotel butikowy, który obok wygody i starannie dopracowanych wnętrz oferuje nam kameralną atmosferę, ciszę i spokój. Ideą hoteli butikowych jest odpowiadanie na potrzeby i oczekiwania gości w jak najszerszym możliwym zakresie. To obiekty, które mogą się poszczycić niebanalnym wnętrzem oraz nienaganną obsługą. Taki właśnie jest Gościniec Pod Zielonym Jajem, gdzie komfort i wygoda XXI wieku harmonijnie łączy się ze stylistyką oryginalnego domu szachulcowego.

Dom szachulcowy to dom wznoszony w konstrukcji szkieletowej, w której ściany powstają na bazie drewnianych belek wypełnionej gliną. Większości z nas zabudowa szachulcowa kojarzy się przede wszystkim z charakterystycznym szkieletem ścian. Konstrukcja ta została także wyeksponowana w pokojach. Dbałość o detale wykończeniowe oraz spójny charakter obiektu oraz terenów do niego przyległych sprawiają, że pobyt w gościńcu jest opisywany przez osoby odwiedzające Dolny Śląsk jako wyprawa do innego świata. Tu czas zdaje się biec wolniej, powietrze jest czyste, a natura w swojej najcudowniejszej postaci pozostaje na wyciągnięcie ręki. Zapraszamy na przejażdżkę rowerem po Górach Izerskich, a następnie na nocleg w Górach Izerskich w naszym pensjonacie.

Zapraszamy na virtualny spacer po naszych gościńcu. Przez wielką sień, można przejść na drugą stronę domu.

 

Kontakt


Gościniec Pod Zielonym Jajem
59600 Lwówek Śląski,
Płóczki Górne 102,
gosciniec@podzielonymjajem.pl, tel.: 00 48 607 200 200

Dla użytkowników GPSa:
deg° min' sec.dd" N51°05'15,56" E15°32'03,57"
deg° min.dddd ' N51°05,2593' E15°32,0594'
deg.dddddd° N51,087655° E15,534323°

Zapraszamy ...

Nasi przyjaciele:


Manufaktura Bolesławiecka
Studio Borowski w Tomaszowie Bolesławieckim
Studniska Horse Centrum
Stadnina Punktur