Historia …


Kiedy kilkanaście lat temu planowaliśmy kupić dom pod Marrakeszem, przez zupełny przypadek trafiliśmy na stare wiejskie zabudowania ukryte w zielonej dolinie Pogórza Sudeckiego, 35 km od granicy czeskiej i 48 km od niemieckiej.

Podczas remontu zachowaliśmy tradycyjne, gliniane wypełnienia zewnętrznych ścian kasetonowych. Odsłoniliśmy wewnętrzne ściany z niewypalanej cegły i  gliny, a w sieni odrestaurowaliśmy podłogę z wielkich płyt z piaskowca. Interesujący jest fakt, że tego samego kamienia z okolic Lwówka użyto swojego czasu w Berlinie przy wznoszeniu gmachu Reichstagu i Bramy Brandenburskiej. Lokalna opowieść głosi, że dom został prawdopodobnie zbudowany z udziałem francuskich budowniczych. Po przegranej bitwie nad Bobrem w 1813 roku, wzięci do niewoli napoleońscy żołnierze, byli wykorzystywani jako tania siła robocza.

Adaptując zabudowania zwracaliśmy szczególną uwagę, na zachowanie wszystkich autentycznych detali, aby nie zgubić niepowtarzalnej atmosfery dwustuletniego siedliska wiejskiego. Aura tajemniczości i ukrytych skarbów towarzyszy temu domowi  jak i całej okolicy od Zamku Czocha po krainę wygasłych wulkanów z wulkanem Ostrzyca, którego zbocza mogą chronić skrzynie ze złotem III Rzeszy.

Na pewno pokochacie Państwo atmosferę powrotu do natury i ekologii w naszym domu.

Przyjeżdżajcie do nas ze swoimi psami.

Zapraszamy na virtualny spacer po naszych gościńcu. Przez wielką sień, można przejść na drugą stronę domu.

 

PRAWDZIWA PASJA, PRAWDZIWE ŻYCIE, DOSKONAŁA ZABAWA

Pasje i nie tylko ...


Land Rover Defender, Afryka, Sahara, safari  to słowa ikony wielkiej przygody. Gospodarz gościńca  połknął tego bakcyla ponad ćwierć wieku temu w Afryce Wschodniej. Ukoronowaniem były rozpoczęte 20 lat temu jego wyprawy do Afryki Północno Zachodniej i w rejony gdzie wielokrotnie wytyczano saharyjskie odcinki rajdu Paryż Dakar.

Teraz po osiedleniu się na Pogórzu Izerskim, takim symbolicznym łącznikiem z tamtymi latami są właśnie terenowe Land Rovery. Głębokie wąwozy, ostre skaliste podjazdy i gliniaste rozmokłe niecki tworzą wymarzone warunki do uprawiania offroadu. Korzystając z gęstej siatki tutejszych szutrowych dróg można praktycznie bez wjeżdżania na asfalt wyjechać nawet za granicę.  Dla chętnych doskonalenia umiejętności kierowcy 4x4 mamy w wąwozie obok gościńca specjalny tor offroadowy.
Zadzwoń do nas lub zapytaj o terenowe wycieczki. Nie musisz teraz decydować, oddzwonimy do Ciebie i odpowiemy na wszystkie pytania oraz wątpliwości. Personel hotelu mówi w języku polskim i angielskim.

Kontakt: Antoni i Gosia Jackiewicz

Tel. 00 48 (0) 607 200 200 email:  gosciniec@podzielonymjajem.pl

 Jest również możliwość zorganizowania wycieczki Land Roverem do Afryki Północnej. Jeśli jesteś zainteresowany porozmawiaj z gospodarzem Gościńca Pod Zielonym Jajem.

WYPOCZYNEK W GOŚCIŃCU POD ZIELONYM JAJEM
TO KROK W INNY WYMIAR

Poza sezonem


Nasz gościniec specjalizuje się w organizowaniu kameralnych imprez firmowych oraz spotkań rodzinnych i towarzyskich. Gościńcowa karczma z profesjonalnie wyposażoną kuchnią umożliwia organizowanie biesiad z dla ponad 30 osób. Naszym atutem jest każdorazowo starannie przygotowane bogate menu.

Do dyspozycji jest też sala szkoleniowa z rzutnikiem, ekranem i  tablicą flipchart. Wynajmując całe nasze siedlisko na wyłączność grupy gwarantujemy, że nikt z zewnątrz nie przeszkadza w spotkaniu. Dla chętnych na spędzanie czasu na świeżym powietrzu mamy należące do gościńca hektary lasu i łąk, gdzie można zaplanować uczestnikom wielorakie zajęcia. Niejako standardową propozycją jest wyprawa kultowymi samochodami Land Rover Defender po okolicznych bezdrożach.

Wymarzone miejsce na odpoczynek

Kontakt


Gościniec Pod Zielonym Jajem
59600 Lwówek Śląski,
Płóczki Górne 102,
gosciniec@podzielonymjajem.pl, tel.: 00 48 607 200 200

Dla użytkowników GPSa:
deg° min' sec.dd" N51°05'15,56" E15°32'03,57"
deg° min.dddd ' N51°05,2593' E15°32,0594'
deg.dddddd° N51,087655° E15,534323°

Zapraszamy ...

Nasi przyjaciele:


Manufaktura Bolesławiecka
Studio Borowski w Tomaszowie Bolesławieckim
Studniska Horse Centrum
Stadnina Punktur