Wakacje na Dolnym Śląsku


Wakacje to bez wątpienia najlepszy czas sprzyjający wypoczynkowi, ale też okazja do tego by spędzić więcej chwil z rodziną i przyjaciółmi poza domem, z dala od obowiązków i miejskiego zgiełku. Ciekawym kierunkiem wakacyjnych podróży może być Dolny Śląsk - województwo z największą liczbą zabytków w Polsce, bogatą i zróżnicowaną przyrodą, a także wieloma kameralnymi zakątkami, dotąd nieodkrytymi przez tłumy turystów.

Wakacje na Dolnym Śląsku to znakomity pomysł dla tych osób, które chcą przyjemnie zrelaksować się lub aktywnie wypocząć w malowniczych górskich miasteczkach. Powszechnie utarło się, że jeśli góry na Dolnym Śląsku to tylko Karkonosze, a baza wypadowa - Karpacz lub Szklarska Poręba. Nic bardziej mylnego! Zdecydowanie warto zwrócić swoją uwagę także ku Górom Izerskim.

Sudety - Góry Izerskie – czym urzekają?

Najdalej wysunięte pasmo górskie Sudetów to okolice, które pozostały wciąż nieodkryte przez wielu. Góry Izerskie to zachwycająca i niezwykle urokliwa część naszego kraju. Urzekają swoją malowniczością, różnorodnością i dziką przyrodą, wśród której odnajdą się przede wszystkim miłośnicy pieszych wędrówek i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Właśnie w tychże okolicach znajduje się nasz Gościniec „Pod Zielonym Jajem” - niebanalne miejsce do spędzenia wakacji na Dolnym Śląsku.

Wakacje na Dolnym Śląsku w Gościńcu „Pod Zielonym Jajem”

Gościniec „Pod Zielonym Jajem” zlokalizowany jest w zielonej dolinie pod Lwówkiem Śląskim. Stworzyliśmy go w starannie odrestaurowanym dwustuletnim domu szachulcowym. To niezwykle ciche i spokojne miejsce, doskonałe do spędzenia wakacji na Dolnym Śląsku. Spełniamy tu nawet najbardziej wysublimowane życzenia dotyczące wypoczynku, zapewniamy niepowtarzalny charakter i cudowny klimat, których nie sposób doszukać się gdzieś indziej.

Nasz hotel to nie tylko komfortowe i klimatyczne noclegi, ale też doskonale umiejscowiona baza wypadowa dla odkrywców. Otaczające nas Sudety, w tym przede wszystkim Góry Izerskie nie są wysokie i poza nielicznymi wyjątkami - niezbyt skaliste, dlatego świetnie nadają się na piesze wędrówki zarówno dla początkujących, jak i również doświadczonych turystów.

Oprócz bogatego świata przyrody, znaleźć tutaj można szeroki wachlarz ciekawych miejsc do zobaczenia. Zamek Chojnik, Zamek Grodziec, Książęca Wieża w Siedlęcinie, Świątynia Pokoju w Jaworze czy też Starówka w Goerlitz - to tylko niektóre z tych wszystkich, które zdecydowanie warto odwiedzić.

Wyprawa do innego świata, czyli Gościniec „Pod Zielonym Jajem”, magiczne Góry Izerskie i malownicze Sudety, niezliczona ilość punktów widokowych i zabytków. To wszystko sprawia, że trudno wyobrazić sobie lepsze warunki do spędzenia wakacji na Dolnym Śląsku.

Zapraszamy na virtualny spacer po naszych gościńcu. Przez wielką sień, można przejść na drugą stronę domu.

 

Kontakt


Gościniec Pod Zielonym Jajem
59600 Lwówek Śląski,
Płóczki Górne 102,
gosciniec@podzielonymjajem.pl, tel.: 00 48 607 200 200

Dla użytkowników GPSa:
deg° min' sec.dd" N51°05'15,56" E15°32'03,57"
deg° min.dddd ' N51°05,2593' E15°32,0594'
deg.dddddd° N51,087655° E15,534323°

Zapraszamy ...

Nasi przyjaciele:


Manufaktura Bolesławiecka
Studio Borowski w Tomaszowie Bolesławieckim
Studniska Horse Centrum
Stadnina Punktur